Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Nie przepadam za chodzeniem na targi książek, ale wrocławska impreza jest jedną z tych nielicznych, o których odwiedzeniu warto pomyśleć. Osobiście jeszcze nie zdecydowałem o tym, czy w ogóle sie wybiorę, ale chciałbym przybliżyć samą imprezę innym. Promocji czytelnictwa i czynnego udziału w życiu literackim nigdy nie za wiele.

plakat

Wrocławskie Targi Dobrych Książek odbędą się już po raz 24, co może świadczyć o pewnej randze tej imprezy. O powodzeniu natomiast świadczą inne cyfry. Otóż ubiegłoroczna edycja była uczęszczana tak licznie zgromadzonych miłośników literatury, że dotychczasowe pomieszczenia na wrocławskim Dworcu Głównym okazały się niewystarczające. W tym organizatorzy podjęli decyzję o umiejscowieniu imprezy w znacznie przestronniejszych wnętrzach centrum położonego przy słynnej Hali Stulecia. Co takiego przyciąga rzesze ludzi lubiących czytać?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest złożona. Nie można wykluczyć, że część z odwiedzających imprezę pragnie wziąć udział w spotkaniach z twórcami. Lista nazwisk jest długa, wśród osób zaproszonych są największe nazwiska polskiego piśmiennictwa. Takie spotkania to okazja do bezpośredniej rozmowy z ulubionymi autorami lub autorkami, co na pewno przyciąga wiele osób.

Dla blogerskiej części publiczności niewątpliwą przynętą mogą być spotkania poświęcone tej aktywności w życiu literackim. Warsztaty pisania o książkach prowadzone przez Martę Mizuro czy spotkania blogerów w ramach targów z całą pewnością będą interesujące dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę lub jedynie świetnie spędzić czas, poznając nowych ludzi i wymieniając się doświadczeniami bądź wrażeniami o lekturze.

Najważniejsze jak zwykle na koniec. Wrocławskie Targi Dobrych Książek to przede wszystkim świetna okazja do tego, by kupić bardzo dużo książek. Takie zakupy należą do największych przyjemności, jakie mogą oczekiwać na kogoś, kto zdecyduje się okolice wrocławskiej Hali Stulecia odwiedzić. Co najważniejsze, dokonywanie wyborów pomiędzy listą pożądanych pozycji a zasobem portfela nie będzie tak dramatyczne jak ma to miejsce na co dzień podczas wizyty w księgarni. Tradycją tej imprezy są bowiem ogromne zniżki, często sięgające nawet połowy okładkowej ceny. Oznacza to, że można kupić naprawdę wiele książek i na targi przychodzić należy z odpowiednio dużą torbą.

Szczegółowy plan imprezy można znaleźć na stronie organizatorów.

Reklamy

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s