Rafał A. Ziemkiewicz Czas wrzeszczących staruszków

Kolejna książka znanego pisarza i publicysty. Po raz kolejny Ziemkiewicz sięga po tematykę polityczną. Osobiście wolę jego prozatorskie dokonania, zwłaszcza te na gruncie fantastyki, ale lubię też jego teksty publicystyczne. Regularnie czytam rzeczy pisane w „Rzeczpospolitej”, uważnie przeczytałem też wszystkie wcześniejsze książki publicystyczne.

Uważam, że czas poświęcony na lekturę Ziemkiewicza nie jest z całą pewnością czasem straconym. Można się z nim nie zgadzać, można nie lubić jego poglądów, ale poznać na pewno warto. Tym bardziej, że talentu pisarskiego z całą pewnością nie można mu odmówić i lektura jest czymś przyjemnym. Na pewno stanowi też, w jakimś stopniu przynajmniej, świetny przyczynek do obrazu polskiej sceny politycznej i mechanizmów nią rządzących, zazwyczaj będących w cieniu.

Jednym słowem – wartościowa książka pod wieloma względami. Względy te brane pojedynczo stanowią moim zdaniem wystarczające powody do sięgnięcia po tę pozycję. Jeśli ktoś lubi politykę – z całą pewnością warto. Jeśli kogoś bardziej interesuje stan polskiego społeczeństwa – na pewno trzeba przeczytać tę książkę. A jeśli ktoś lubi dobrą publicystykę napisaną świetnym i żywym językiem – zdecydowanie warto.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s