Jacek Komuda Herezjarcha

Jacek Komuda Herezjarcha
Jacek Komuda Herezjarcha

Komuda znany jest ze swoich sarmackich powieści. I z zamiłowania do odgrywania Sarmaty. Tym razem jednak pisze zupełnie inną powieść. Oto bohaterem jest Franciszek Villon, znany średniowieczny rzezimieszek i poeta.

Książka to w rzeczywistości zbiór kilku opowiadań, połączonych w jedno osobą głównego bohatera. Nic nam nie wiadomo o prawdziwych losach tego średniowiecznego „poety przeklętego” poza skąpymi informacjami zamieszczonymi w jego utworach. I Komuda nie stara się wcale pokazać prawdy historycznej. Historii używa tu jedynie do naszkicowania tła wydarzeń i trzeba przyznać, że robi to jak zawsze doskonale, tworząc niezwykle barwny i wciągający świat, który jest przy tym wszystkim niezwykle realny.

Fabularnie to czystej krwi fantastyka, pełna niesamowitych istot, nieumarłych i innych bohaterów tego typu literatury. Wszystko zaś opisane żywym i barwnym językiem. Jeśli zaś dodam do tego sporo pojedynków, tajemnic do rozwikłania i nagłych zwrotów akcji, to nie będę musiał już raczej nikogo bardziej zachęcać do poznania „Herezjarchy”. Książka dla wszystkich miłośników literatury spod znaku płaszcza i szpady.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: