Maria Siemionowa „Wilczarz”

Kolejna powieść  „słowiańskiej”  fantasy, tym razem z Rosji, gdzie zyskała status bestsellera i ją zekranizowano. Nieco późno, bo po prawie 10 latach dotarła do naszego kraju, razem z filmem właśnie. Mam zresztą i grę „Requital”, również opartą o losy Wilczarza. Analogie z naszym rodzimym „Wiedźminem” jak najbardziej uprawnione, aczkolwiek o ile nasza gra jest zdecydowanie lepsza, to film rosyjski bije nasz na głowę. Miało być o książce, więc już wracam do tematu.

Wilczarza poznajemy w noc, w której ma dokonać się tak wyczekiwana przez niego zemsta, za wszelką cenę. Jego jedyny cel w życiu ma się spełnić, a potem może już spokojnie mrzeć. Nie liczy wcale na to, że uda mu się uciec z zamku króla, którego musi zabić. Los chciał jednak inaczej. Po drodze Wilczarz ratuje młodą niewolnicę z komnaty księcia i więźnia z lochów, przez które uciekają. Razem udaje im się zbiec w zamieszaniu wywołanym pożarem. Podążają następnie do miasta, w którym Wilczarz staje w obronie uczonego, a potem ratuje życie młodej kniaziównie, sprawującej  władzę pod nieobecność ojca kniazia. Od tej chwili ich losy są nierozerwalne.

Historia Wilczarza to epicka opowieść o walecznym bohaterze, dla którego życie miało tylko jeden cel – zemstę. Pozbawiony całego rodu, zabitego w trakcie napaści. Ocalał tylko on, wówczas dwunastoletni chłopiec, oszczędzony dla zabawy przez wodza najeźdźców. Spędził kolejne siedem lat, zamieniony w niewolnika w kopalniach, z których jeszcze nikt nie wyszedł żywy. Wilczarz jako pierwszy dokonał niemożliwego – pokonał strażnika i zgodnie z obietnicą mógł odejść wolno. Tę historie poznajemy dopiero później, w retrospekcji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s