Piotr Wereśniak „Nie szukaj mnie”

Człowiek odpowiedzialny, jako autor scenariusza, za wielki sukces „Kilera”, udowadnia, że jest świetnym twórcą, obdarzonym ogromnym talentem. Już zeszłoroczny debiut  „Zabili mnie we wtorek” to nie tylko moim zdaniem dobry przykład literatury sensacyjnej. Nowa powieść to już thiller z prawdziwego zdarzenia,  którego nie trzeba się wstydzić. Świetny pomysł, kapitalnie prowadzona i rozwijana w sposób nie dający czytelnikowi chwili wytchnienia, a to najlepsza rekomendacja dla literatury tego gatunku. Na dodatek bardzo fajnie wydane przez wydawnictwo otwarte,  z naprawdę piękną okładką, przykuwającą uwagę.

To historia Małgorzaty, która, pewnej nocy poproszona o przewiezienie przesyłki, postanawia ukraść pieniądze, zdając sobie sprawę, że to łapówka dla kogoś w ministerstwie. W ten sposób staje sie posiadaczka ponad dwóch milionów euro, ale musi się ukrywać. Pływa samotnie jachtem po Morzu Śródziemnym, kiedy nagle czyta w niemieckiej gazecie o swojej śmierci. Rozumie w jednej chwili, że jej spokój dobiegł końca…

Jej losy w jakiś niepojęty sposób łączą się z oskarżeniami jednego z niemieckich miliarderów, którego polski gangster oskarża o zlecenie mu zabójstwa Małgorzaty. Akcja zaczyna nabierać tempa, dzieje się w kilku krajach Europy, pojawia się też wątek miłosny. Nie chce zdradzać więcej, żeby nie psuć lektury, ale zapewniam że warto sięgnąć po tę powieść. Czas spędzony na lekturze na pewno nie będzie czasem straconym, a miłośnicy gatunku będą po prostu zachwyceni.

Osobiscie uważam, że nie szukaj mnie to najlepszy polski thriller w tym wieku, naprawdę. Nie umiem tego za bardzo wytłumaczyć, ale w tej powieści jest wszystko to, co tak bardzo pociąga nas, czytelników, w tłumaczeniach anglosaskich  betsellerów. Bardzo czesto w polskich książkach sensacyjnych mamy albo jedynie polskie realia albo europejskie czy nawet bliskowschodnie realia całkowiecie papierowe, najwyraźniej pochodzące spod pióra ludzi nie czyniących wielkiego wysiłku w dokonaniu odpowiednich przygotowań i lekceważący swoich czytelników.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: